Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Biura coworkingowe

Biura coworkingowe

Biura coworkingowe

W Polsce z miesiąca na miesiąc coraz większą popularnością cieszą się freelancerzy, czyli tzw. wolni strzelcy. To właśnie z myślą o nich powstały biura coworkingowe.

W naszym kraju jest coraz więcej osób pracujących bez etatu, które zarabiają przede wszystkim na realizowaniu indywidualnych zleceń.

Freelancing dotyczy przede wszystkim takich branży jak: fotografia, projektowanie i pozycjonowanie stron internetowych, dziennikarstwo oraz programowanie. Wolni strzelcy dzięki profesjonalnym serwisom internetowym mogą znaleźć bardzo wiele interesujących zleceń, dzięki czemu na brak pracy nie mogą narzekać. Pamiętać należy jednak i o tym, że nie każdy lubi samodzielnie i samotnie pracować w domu. Właśnie dla takich ludzi wymyślono biura na wynajem, które cieszą się w Polsce olbrzymim zainteresowaniem. Biuro coworkingowe to tak naprawdę miejsce, gdzie freelancerzy mogą wspólnie pracować albo indywidualnie realizować swoje własne projekty w tym samym pomieszczeniu, w otoczeniu wielu ciekawych i z reguły otwartych osób.

Moda na coworking przyjęła się już w naszym kraju na dobre. Co ciekawe, z biur na wynajem korzystają nie tylko młodzi ludzie, ale również starsze pokolenia. Dzięki żywej interakcji z innymi ludźmi bardzo wiele osób jest w stanie osiągnąć zdecydowanie lepsze rezultaty niż w domu. Profesjonalne biura coworkingowe można znaleźć niemal w każdym większym mieście w Polsce; ich liczba rośnie w bardzo szybkim tempie. Największą zaletą coworkingu jest to, że łączy on tak naprawdę ludzi z bardzo wielu branż. W Polsce za dostęp do profesjonalnego biura coworkingowego przyjdzie nam zapłacić od 250 do nawet 1000 zł miesięcznie (sprawdz cennik Krakowskiej firmy PointOffice). Freelancerzy pracujący w biurach coworkingowych nie muszą dysponować własnym sprzętem, takim jak drukarki, skanery, ekspresy do kawy, bowiem firmy oferujące tego rodzaju biura zapewniają większość niezbędnych sprzętów potrzebnych do prowadzenia firmy i świadczenia usług biznesowych.

Biura coworkingowe okazują się świetną opcją dla ludzi, którzy chcą zaoszczędzić na wynajmie lokalu i są otwarci na poznawanie innych osób. W takich biurach można nawiązywać kontakty biznesowe, znaleźć potencjalnych współpracowników czy nawet zleceniobiorców i kontrahentów.