Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Każdy przedsiębiorca stoi przed koniecznością prowadzenia księgowości własnej firmy. Najczęściej podmioty gospodarcze zlecają to zadanie zewnętrznym biurom rachunkowym. Czym te ostatnie się konkretnie zajmują?

Biura rachunkowe pełnią doniosłą funkcję w systemie gospodarczym: odciążają bowiem przedsiębiorstwa (zwłaszcza te duże i rozbudowane), biorą na siebie obowiązek prowadzenia ich księgowości. Gdyby nie one, przedsiębiorcy mieliby znacznie więcej obowiązków; jest zresztą nader wątpliwe, czy zdołaliby im podołać. Właściciele ogromnych korporacji z całą pewnością nie daliby sobie rady bez pomocy biura rachunkowego, która okazuje się niezbędna.

 

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Zakres usług świadczonych przez biuro rachunkowe obejmuje szerokie spektrum różnych czynności, takich jak odprowadzanie podatków, rozliczanie składek ubezpieczeniowych, sporządzanie bilansu czy sprawozdań finansowych firmy, a także wiele innych, wśród których można wymienić:

 

- prowadzenie ksiąg rachunkowych małych i dużych firm,
- prowadzenie Ksiąg Przychodów i Rozchodów na zlecenie osób prowadzących własną działalność gospodarczą i nieposiadających kasy fiskalnej,
- rozliczanie płac pracowników,
- prowadzenie ewidencji środków trwałych,
- wystawianie rachunków za przelewy na konta pracowników,
- przygotowywanie rozliczeń i raportów dla ZUS,
- prowadzenie ewidencji przychodów,
- analizowanie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa,
- doradztwo w sprawach finansowych.

 

Czy można obyć się bez pomocy biura rachunkowego?

Pytanie to zadają sobie osoby, dla których priorytetem jest zaoszczędzenie jak największej ilości pieniędzy. Należy na nie odpowiedzieć twierdząco, ale z pewnymi znaczącymi zastrzeżeniami. Po pierwsze, bez pomocy profesjonalnej obsługi księgowej poradzić sobie mogą co najwyżej bardzo małe firmy, które wykonują standardowe czynności gospodarcze. Po drugie, prowadzenie księgowości w pojedynkę zabiera mnóstwo czasu i energii, a nierzadko naraża na poważne straty finansowe, jako że błędy w rozliczaniu się z ZUS-em mogą spowodować naliczenie kar pieniężnych. Dlatego mimo wszystko najlepiej zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnego biura rachunkowego, takiego jak np. to: https://www.biurorachunkowerr.pl/ksiegowosc/. Wtedy zyskujemy pewność, że księgowość naszej firmy znajduje się w dobrych rękach.