Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Dlaczego szybkie i zróżnicowane sposoby płatności są ważne dla sklepów?

Dlaczego szybkie i zróżnicowane sposoby płatności są ważne dla sklepów?

Dlaczego szybkie i zróżnicowane sposoby płatności są ważne dla sklepów?

Zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe udostępniają swoim klientom rozmaite sposoby płatności. Dlaczego warto zapewnić większy wybór możliwości zapłaty za towary? Dowiedz się więcej o tym, dlaczego wyżej wspomniana kwestia okazuje się ważna dla sklepów.

Większa różnorodność przyciąga klientów

Forma płatności w sklepie niektórym prawdopodobnie wydaje się czymś drugorzędnym; czymś, czym nie trzeba zbytnio się przejmować. Choć nie wpływa ona bezpośrednio na wybór towarów, często zachęca lub zniechęca do dokonania zakupu. Zdarza się, że klienci rezygnują z nabycia produktów lub pozostawiają zapełniony koszyk wyłącznie dlatego, ze sklep nie zaoferował im dogodnej formy płatności. Konsumenci lubią mieć większy wybór. Z tego powodu niezwykle istotne okazuje się udostępnienie zróżnicowanych metod uiszczenia zapłaty za wybrany towar. Często podczas zakupów w internecie klienci wybierają szybkie płatności. Niektórzy wolą samodzielnie wykonać przelew. Obecnie najpopularniejszą metodą są szybkie płatności oparte na Pay by link. Płatność tego rodzaju pozwala, dzięki unikatowemu adresowi, natychmiastowo zapłacić za dane zamówienie, bez potrzeby przepisywania danych odbiorcy albo kwoty przelewu. Z kolei w sklepach stacjonarnych znaczna część klientów preferuje dokonywanie płatności kartą. Wybieranie tej formy motywowane bywa chęcią zaoszczędzenia czasu, wygodą lub zbieraniem punktów w programach lojalnościowych.

 

Więcej form płatności wpływa na renomę sklepu

Klienci, decydując się na konkretny sposób płatności, kierują się przede wszystkim swoim komfortem, bezpieczeństwem powierzonych środków, a także łatwością obsługi danej formy płacenia za zakupy. Jeśli sklep zadba o wszystkie ze wspomnianych potrzeb konsumenta, zyska grono oddanych klientów, co przełoży się na większą sprzedaż oferowanych artykułów. Różnorodność sposobów płatności podnosi renomę firmy. Jawi się ona jako bardziej nowoczesna, odpowiadająca na oczekiwania i preferencje osób robiących zakupy w jej sklepach. Sklep udostępniający wiele form płacenia za towary wypada korzystniej w porównaniu z konkurencją i kojarzony jest jako przyjazny i gwarantujący wygodę.

 

Płatność kartą – dlaczego warto udostępniać tę możliwość?

Dokonując zakupów za pomocą karty płatniczej przez internet, musimy wprowadzić numer karty, datę jej ważności oraz trzycyfrowy kodu CVC/CVV znajdujący się na jej odwrocie. Znajdziemy go po prawej stronie paska z naszym podpisem. Metoda ta jest bardzo szybka i chętnie wybierana przez klientów, dlatego warto udostępniać ten rodzaj płatności, jeśli prowadzimy sklep online. Klienci chętnie płacą kartą w stacjonarnych sklepach, by skrócić czas poświęcony na robienie zakupów i nie musieć szukać drobnych w portfelu. Rozwiązanie to skraca także kolejki do kas. Z tych względów warto zadbać o komfort konsumentów i pozwolić im zapłacić kartą.

Różnorodność oferowanych sposobów płatności oraz udostępnianie szybkich form płacenia za zakupy przekładają się na renomę firmy i ocieplają jej wizerunek w oczach klientów. Konsumenci, doceniając fakt, że dany sklep uwzględnia ich potrzeby i oczekiwania, chętniej będą kupować w nim rozmaite towary.

Jeśli szukasz aktualnych informacji o promocjach, programach lojalnościowych i akcjach specjalnych, zajrzyj na stronę mojagazetka.com.