Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Jak oszczędzać pieniądze w firmie?

Jak oszczędzać pieniądze w firmie?

Jak oszczędzać pieniądze w firmie?

Kiedy otwieramy własną firmę, liczymy na to, że nasz pomysł wypali, a my będziemy mogli pracować na siebie i na swoich zasadach. Nic dziwnego, że nieustannie staramy się szukać dodatkowych oszczędności, zwłaszcza w początkowym okresie. Pamiętajmy jednak, że oszczędzać powinno się z głową.

Na czym zaoszczędzić?

Przede wszystkim zastanówmy się, na czym możemy zaoszczędzić. Najlepiej przygotować listę, którą przez kilka dni będziemy uzupełniać o nowe pomysły, jednocześnie wykreślając te, które dzień później wydadzą nam się głupie. Dzięki temu będziemy pewni, że nasze propozycje są faktycznie przemyślane. Zastanówmy się, czy potrzebujemy biura. Posiadanie własnego biura wiąże się z dużymi wydatkami, w liczbie których znajdą się również opłaty za prąd. Czy nasza działalność istotnie jest tego rodzaju, że biuro jest dla niej czymś niezbędnym? Ważna jest też reklama. Firmowy profil na Facebooku jest absolutnym must have ostatnich lat. Wszystko zależy od działalności, jaką wybraliśmy. Jeśli na przykład prowadzimy niewielki sklep osiedlowy, nie przyda nam się raczej reklama wykupiona w internecie. Pociągnie ona za sobą niepotrzebne koszty. To samo dotyczy różnych gadżetów reklamowych, bez których można się obejść. Zanim pójdziemy w ślad za innymi przedsiębiorcami, zastanówmy się, czy aby w naszym przypadku dane działanie będzie miało sens.

 

Podatki...

Zaoszczędzić możemy również na podatkach. Jak? Po pierwsze, starannie wybierzmy formę opodatkowania naszej firmy (tu polecamy skorzystać z usług księgowego) i zastanówmy się, czy nie możemy skorzystać z różnego rodzaju zniżek lub zwolnień, które przewiduje polskie prawo podatkowe. Początkowo może się wydawać, że kwoty, które uda nam się zyskać, są niewielkie, ale kiedy podliczymy je w skali miesiąca, a potem roku, okaże się, że możemy za zaoszczędzone podatki opłacić składki ZUS lub kupić nowy firmowy komputer. Tak czy inaczej, warto oszczędzać, ponieważ ułatwia nam to prowadzenie przedsiębiorstwa.