Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Leasing samochodów ciężarowych, busów i naczep - czy to dobry sposób na sfi...

Leasing samochodów ciężarowych, busów i naczep - czy to dobry sposób na sfinansowanie zakupu?

Leasing samochodów ciężarowych, busów i naczep - czy to dobry sposób na sfinansowanie zakupu?

W firmie transportowej i dostawczej niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Nie wystarczy kupić jednego auta. Wchodząc w taki biznes, potrzebujemy wielu pojazdów. Samochody ciężarowe, busy, ciągniki siodłowe, naczepy – to sprzęty, które warto wziąć w leasing.

Problemy nowych firm z zakupem samochodów

Największym problemem nowych firm jest brak udokumentowanych dochodów. Takie firmy nie mogą starać się o kredyt, który stawia przed przedsiębiorcami liczne wymogi formalne. Z drugiej strony forma działalności firmy wymusza eksploatację aut transportowych, które jeżdżą non stop i szybko tracą na wartości. Czy zatem opłaca się posiadanie ich na własność? Alternatywą jest leasing, który daje możliwość wyboru: można wykupić finansowane aut, ale nie trzeba. I tutaj pojawia się opcja podpisania kolejnej umowy leasingowej na kolejne, nowe auto. Pomocą dla nowej firmy może być specjalistyczne doradztwo związane z pozyskaniem finansowania. Kompleksową usługą jest leasing dla nowych firm w klf24.pl – uzyskanie pozytywnej zgody na leasing nie jest trudne. Tym sposobem nowa firma może wyposażyć się wyłącznie w najnowsze samochody transportowe o najlepszej wydajności.

 

Leasing jako forma finansowania

Leasing daje wiele wymiernych korzyści przedsiębiorcy. Jak już ustaliliśmy, ta forma wymaga minimum dokumentów i nie wiąże się z weryfikacją finansową, która jest niezbędna w przypadku zaciągania pożyczki w banku. Leasing pozwala na wrzucenie opłat do kosztów uzyskania przychodów. W ten sposób odliczamy: wstępną opłatę leasingową, raty za sprzęt, wydatki na eksploatację auta, koszty ubezpieczenia oraz w – przypadku leasingu operacyjnego – mamy do doliczenia cały VAT. Oferty leasingowe na rynku są coraz korzystniejsze dla firm specjalizujących się w transporcie. Jeżeli w ciągu prowadzenia działalności będzie konieczne zaciągnięcie kredytu bankowego, to leasing jest traktowany jako koszty firmy. Oznacza to, że umowa nie ma wpływu na zdolność kredytową przedsiębiorcy. Dodatkowo umowa leasingowa pozwala na dopasowanie rat w sezonie i poza nim, a całość rozłożona jest zazwyczaj na 60 rat. Wartość wykupu leasingowanego auta to granica 1-20% kwoty początkowej. Koszty w leasingu są zależne od stażu firmy, wysokości wkładu własnego, długości umowy i wysokości rat. Niebywałą zaletą tej formy finansowania jest ochrona majątku leasingobiorcy. W razie niewypłacalności nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów - to leasingodawca pozostaje właścicielem sprzętów.

 

Leasing dla nowych firm w klf24.pl

Klf24 zajmuje się leasingiem samochodów dostawczych, transportowych, ciężarowych, busów, ciągników siodłowych i wszelkich maszyn. Kompleksowa obsługa obejmuje: wsparcie w dopełnieniu formalności, wybranie oferty dopasowanej do profilu działalności, pomoc w rozkręceniu floty aut, pomoc w wyborze sprzętu pod kątem jakości i zgodności dokumentacji. W ramach usług firma modyfikuje oferty zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta, oddaje w leasing nawet cysterny i dźwigi z zagranicy. Jeśli prowadzisz nową firmę, być może wkrótce zadasz sobie pytanie, czy skorzystać z leasingu. Warto mieć wtedy sprawdzonego doradcę.