Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
W jaki sposób tanio kupić walutę?

W jaki sposób tanio kupić walutę?

W jaki sposób tanio kupić walutę?

Jak pokazują statystyki, Polacy wymieniają waluty coraz częściej. Ma to związek z kilkoma kwestiami.

Przede wszystkim sporo naszych rodaków pracuje za granicą, w związku z czym po przyjeździe do rodzimego kraju na urlop zamieniają zarobione funty czy euro na złotówki. Duża część polskich firm zaczyna współpracować z zagranicznymi kontrahentami, w związku z czym albo muszą płacić oni za wystawione faktury w obcej walucie, albo otrzymują zapłatę w obcej walucie. Więc i takie firmy muszą często odwiedzać kantory. Nie możemy też zapominać o wszystkich tych, którzy wyjeżdżają na urlop do innych krajów. Oni również muszą zaopatrzyć się w odpowiednią walutę, by móc na miejscu dokonywać zakupów. Jak więc widać, kupowanie i sprzedawanie obcej waluty robi się w naszym kraju coraz bardziej popularne, każdego dnia dokonuje się tysięcy takich transakcji.

W jaki więc sposób najtaniej kupować walutę? Odpowiedź może być tylko jedna - w kantorach internetowych. A wszystko dlatego, że oferowane w nich kursy są zdecydowanie najbardziej korzystne. Np. jeśli chcemy kupić 1 000 euro i udamy się w tym celu do banku PKO BP, za jedno euro zapłacimy obecnie  4,5230 zł; więc za 1 000 musimy wydać 4 530 zł. Natomiast jeśli te same 1 000 euro kupimy w kantorze internetowym Cinkiarz.pl, gdzie obecny kurs wynosi 4.4140 zł, wydamy 4 410 zł. Nasza oszczędność w tym wypadku to aż 120 zł. Różnica jest więc spora i dla każdego zauważalna. A przecież dotyczy to tylko jednej transakcji. Jeżeli dokonujemy ich więcej, nasze oszczędności znacznie się powiększą.

Kantory w Internecie mają jeszcze jedną dużą zaletę. Otóż pozwalają one na zakup walut w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca. Wystarczy, że mamy w jakimś kantorze otwarte konto oraz dostęp do sieci internetowej. Nie musimy tracić czasu na dojazd do kantoru stacjonarnego czy banku, nie musimy też ponosić w związku z tym żadnych kosztów. Warto więc wybrać najlepszy dla siebie kantor w porównywarce kantorów online, zarejestrować się na jednym z nich i później liczyć oszczędności, jakie dzięki temu uzyskamy.