Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Zmiana sprzedawcy prądu sposobem na zwiększenie oszczędności

Zmiana sprzedawcy prądu sposobem na zwiększenie oszczędności

Zmiana sprzedawcy prądu sposobem na zwiększenie oszczędności

Płacisz duże rachunki za prąd? Zmień więc operatora.

Energia dla domu

Już od ponad dekady Polacy mają możliwość wyboru dostawcy energii elektrycznej. Wcześniej wszyscy byli zdani na jednego operatora, od tamtej pory sporo się w tej kwestii zmieniło. Obecnie poza państwowymi koncernami działa niezliczona ilość firm alternatywnych, które oferują usługi na wysokim poziomie. Zmiana sprzedawcy prądu pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku. Dlatego warto rozważyć wszystkie możliwe opcje i wybrać tę najkorzystniejszą.

 

Najtańsza energia dla domu

Nie zmieniałeś jeszcze sprzedawcy prądu? W takim razie masz podpisaną umowę z jednym z kilku państwowych koncernów. Stawki za 1 MWh u tych operatorów wahają się od 305 do 339 zł. I mimo że ceny za energię elektryczną zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki, nie znaczy to wcale, że są one najniższe na rynku.

Jak się okazuje, o wiele korzystniejsze warunki proponują inne firmy. Dlatego Polacy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę energii elektrycznej. Podobny trend daje się zauważyć również za granicą, np. w Wielkiej Brytanii.

 

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?

Przy zawieraniu umowy z dostawcą energii elektrycznej należy uwzględnić kilka istotnych elementów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na długość trwania umowy oraz obowiązującą cenę. W niektórych ofertach cena za pierwsze miesiące jest bardzo niska, ale po tym wstępnym okresie znacznie idzie wzwyż i stale rośnie. W takich sytuacjach zdarza się też, że ewentualne zerwanie umowy obwarowane jest restrykcyjnymi warunkami i wiąże się z koniecznością zapłaty wysokiej kary pieniężnej. Dlatego należy uważnie zapoznać się ze wszystkimi zapisami w umowie, w szczególności zaś tymi pisanymi małą czcionką.

 

Zmiana operatora może przynieść szereg korzyści. Ze zrozumiałych względów najtańszy sprzedawca energii elektrycznej ma do zaoferowania o wiele korzystniejsze warunki niż państwowe koncerny. Dlatego jeśli chciałbyś zaoszczędzić, nie zwlekaj ani chwili dłużej i zapoznaj się z ofertami najlepszych dostawców. Jednym z nich jest firma Po Prostu Energia S.A.