Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
W co warto inwestować na giełdzie?

W co warto inwestować na giełdzie?

W co warto inwestować na giełdzie?

Gra na giełdzie jest to bardzo trudny sposób inwestowania pieniędzy. Owszem, możemy szybko się wzbogacić, ale równie szybko cena nabytych przez nas akcji może spaść i wtedy w jednej chwili wracamy do punktu wyjścia. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą nam wyjść na plus.

Przy inwestowaniu pieniędzy należy koniecznie wystrzegać się podejmowania decyzji pod wpływem emocji. Zawsze należy kalkulować przyszłe działania z chłodną głową. Pieniądze i emocje nie są dobraną parą — powinniśmy o tym pamiętać. Wybierając spółkę, której akcje chcemy nabyć, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na to, czy działalność danej firmy przynosi jakieś zyski. Choć może się to wydawać oczywiste, wielu inwestorów zapomina o tym ważnym aspekcie. Chcemy przecież zarobić na naszych akcjach, a jeśli firma nie zarabia, nie należy się spodziewać, że cena jej akcji pójdzie w górę. Musimy również dobrze zorientować się w dywidendzie, jaką wypłaca spółka, do której zakupu akcji się przymierzamy. Jeśli jest ona większa od wypracowanych zysków, oznacza to, że nie wszystko jest tak, jak być powinno. Nie warto wtedy inwestować w takie przedsiębiorstwa, gdyż prędzej czy później przyniesie to więcej złego niż dobrego. Bardzo często spotykamy się z inwestorami, którzy decydują się na kupno akcji, których cena spada. Nie jest to niczym zaskakującym. Takie osoby nabywają akcje spadkowe w nadziei, że wkrótce trend się odwróci i osiągną one duże zyski przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym. Doświadczenie podpowiada, że z reguły trend się nie odwraca i jedynie tracimy pieniądze. Oczywiście nie musi tak być, możliwe, że akurat uda nam się dobrze trafić i akurat zarobimy na kupnie takich akcji. Dzieje się to jednak rzadko i o ile nie mamy skłonności do przesadnego ryzyka, powinniśmy trzymać się z dala od takich spółek. Również przedsiębiorstwa zadłużone nie są dobrym wyborem. Firma, która ma spore długi, może wkrótce wpaść w jeszcze większe kłopoty, a nawet zbankrutować. Po co więc decydować się na dodatkowe ryzyko?

To, cośmy sobie wyżej powiedzieli, składa się na podstawowe zasady, których bezwzględnie należy się trzymać. Wprawdzie mogą nam one pomóc, ale nie zarobią za nas pieniędzy. Na giełdzie, tak jak w życiu, przyda nam się nieco szczęścia.