Czy warto decydować się na szybkie pożyczki prywatne?

Czy warto decydować się na szybkie pożyczki prywatne?

Może zdarzyć się, że nagle będziesz potrzebował gotówki „na wczoraj”. Nawet osoby o stosunkowo wysokich dochodach mogą pewnego razu znaleźć się w sytuacji, z której jedynym wyjściem będą szybkie pożyczki. Gdy nasza stabilność finansowa jest zagrożona, nie ma mowy o poczuciu bezpieczeństwa.

Z bankiem pod górę

Skorzystanie z oferty banku komercyjnego może wiązać się z wysokimi kosztami i szeregiem formalności, którym potencjalny pożyczkobiorca musi sprostać. Oprócz tego należy spełnić wiele dodatkowych, często mocno wyśrubowanych kryteriów. Dobrym rozwiązaniem mogą być pożyczki prywatne. Mówiąc o takiej formie pożyczania pieniędzy, często możemy mieć na myśli szybkie pożyczki od rodziny czy znajomych. Zasięgając jednak informacji o tym, czym tak naprawdę są pożyczki prywatne, dowiadujemy się, że są atrakcyjną alternatywą dla drogich produktów bankowych.

 

Bez BIK

Przede wszystkim pożyczki prywatne to minimum formalności. Nie dziwi więc duża i wciąż rosnąca popularność tak zwanych chwilówek na naszym rynku. Jak sama nazwa sugeruje, są to naprawdę szybkie pożyczki, które uratują nas w przypadku niespodziewanego załamania domowego budżetu. Chwilówki to pożyczki prywatne, które nie wymagają zasięgania informacji w BIK. Charakteryzują się jednak trochę wyższym kosztem, ze względu na proporcjonalnie wyższe ryzyko pożyczkodawcy. Wśród firm oferujących pożyczki prywatne możemy znaleźć również takie, które udzielają pożyczek bez weryfikacji w Krajowym Rejestrze Długów.

 

Pewność

Pożyczkodawcy prywatni oferują alternatywne możliwości zabezpieczenia spłaty udzielonej pożyczki. Udzielane są one często w zamian za ustanowienie hipoteki na nieruchomości lub pod weksle. Gdy los zmusza Cię do szybkiego pozyskania środków finansowych, pożyczki prywatne powinny być tym, co spełni Twoje oczekiwania i pomoże Ci wyjść z chwilowej opresji.