Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Planujesz wziąć kredyt hipoteczny i martwisz się, że Twój wniosek zostanie odrzucony? Koniecznie przyjrzyj się swojej zdolności kredytowej. W tym artykule podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją poprawić.

Forma zatrudnienia

Banki najlepiej traktują osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Taka umowa pracownicza gwarantuje stabilność zatrudnienia oraz płynność dochodów. Trochę gorzej mają osoby zatrudnione na podstawie umowy o dzieło lub umowy-zlecenia oraz takie, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

Jeśli zależy Ci na dobrej zdolności kredytowej, postaraj się porozmawiać ze swoim pracodawcą o zmianie formy zatrudnienia na umowę o pracę na czas nieokreślony.

 

Zobowiązania

Jeżeli ciążą na Tobie inne zobowiązania, postaraj się je uregulować jeszcze zanim będziesz starać się o kredyt hipoteczny. Nawet nieużywana karta kredytowa ma zły wpływ na zdolność kredytową. Sytuacja wygląda tak samo w przypadku innych pożyczek i kredytów – spłać wszystkie inne zadłużenia.

 

Okres kredytowania

Bezpośredni wpływ na zdolność kredytową ma również planowy okres spłacania kredytu. Im dłuższy, tym więcej musimy spłacić. Może to być kluczowy czynnik wpływający na to, czy dostaniemy kredyt, czy też nie.

 

Współkredytobiorca

Do wzięcia kredytu możemy dopisać kolejną osobę, zwaną współkredytobiorcą. Pozytywna zdolność kredytowa tej osoby ma bezpośredni wpływ na naszą zdolność. Może to być rodzic, współmałżonek lub partner.

 

Rata stała

Decydując się na kredyt hipoteczny, mamy możliwość wyboru rat stałych lub malejących. W przypadku tych pierwszych przez cały okres kredytu płacimy ratę w tej samej wysokości. W przypadku raty malejącej z upływem czasu płacimy coraz mniej, jednak początkowe raty są bardzo wysokie. Dlatego chcąc poprawić swoją zdolność kredytową, zdecydujmy się na ratę stałą.

 

Dodatkowe ubezpieczenia

Jeżeli bank ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące udzielanego nam kredytu, zaproponujmy dodatkowe ubezpieczenia. Co prawda wiąże się to z pewnymi opłatami, ale zwiększa naszą zdolność kredytową.

 

Dowiedz się więcej o kredytach hipotecznych na bierzemykredyt.pl.