Jak przenieść kredyt do innego banku?

Jak przenieść kredyt do innego banku?

Chciałbyś przenieść kredyt do innego banku? Nic prostszego. Wystarczy kilka formalności.

Kredyt gotówkowy w banku

Kiedy sytuacja wymaga natychmiastowego zastrzyku gotówki, staramy się zazwyczaj o uzyskanie kredytu gotówkowego w banku. Co prawda dużą popularnością cieszą się również, zwłaszcza ostatnio, pozabankowe firmy pożyczkowe, ale z uwagi na wysokie oprocentowanie pożyczkobiorcy wolą korzystać z ofert instytucji państwowych. W razie pomyślnego rozpatrzenia wniosku wnioskodawca otrzymuje kwotę potrzebną do realizacji uprzednich zamierzeń – i pozostaje mu tylko w równych odstępach czasu spłacać zobowiązanie. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie uregulować zobowiązania i spłacić raty na czas. Co wtedy? Jedną z możliwych opcji jest porozumienie się w tej sprawie z bankiem, w którym zaciągnęliśmy kredyt, ale nie zawsze taka rozmowa przynosi skutki. Pozostaje wtedy przenieść kredyt do innego banku, w którym zostanie on rozłożony na mniejsze raty.
 

Kiedy jeszcze warto zdecydować się na przeniesienie kredytu?

Przeniesienie kredytu do innego banku to krok, który warto podjąć również w kilku innych sytuacjach. To rozwiązanie, które na pewno się sprawdzi, gdybyś chciał:

- zamienić wiele rat na jedną,

- obniżyć koszt całkowity zobowiązań kredytowych,

- uniknąć zaciągania kolejnych pożyczek na spłatę wcześniejszych,

- zerwać współpracę z instytucją, która nie spełnia Twoich oczekiwań.
 

Sposoby przenoszenia kredytów

Kredyty gotówkowe można przenieść na dwa różne sposoby.

O ile wartość wszystkich Twoich kredytów nie przekracza sumy 200 tys. zł, skorzystaj z dostępnych w internecie kalkulatorów kredytu konsolidacyjnego, które pozwolą Ci oszacować ratę nowego kredytu. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymasz niższą ratę, a uzyskane w ten sposób środki będziesz mógł przeznaczyć na coś innego.

A jaki jest drugi sposób? Zaciągnij nowy kredyt gotówkowy w banku i spłać za uzyskaną w ten sposób gotówkę wszystkie swoje dotychczasowe zobowiązania. W tym przypadku również przychodzą z pomocą dostępne w internecie kalkulatory.
 

Dwa zaprezentowane powyżej sposoby pozwalają uniknąć pętli zadłużenia i uporać się ze wszystkimi problemami finansowymi.