Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Jak przenieść kredyt do innego banku?

Jak przenieść kredyt do innego banku?

Jak przenieść kredyt do innego banku?

Chciałbyś przenieść kredyt do innego banku? Nic prostszego. Wystarczy kilka formalności.

Kredyt gotówkowy w banku

Kiedy sytuacja wymaga natychmiastowego zastrzyku gotówki, staramy się zazwyczaj o uzyskanie kredytu gotówkowego w banku. Co prawda dużą popularnością cieszą się również, zwłaszcza ostatnio, pozabankowe firmy pożyczkowe, ale z uwagi na wysokie oprocentowanie pożyczkobiorcy wolą korzystać z ofert instytucji państwowych. W razie pomyślnego rozpatrzenia wniosku wnioskodawca otrzymuje kwotę potrzebną do realizacji uprzednich zamierzeń – i pozostaje mu tylko w równych odstępach czasu spłacać zobowiązanie. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie uregulować zobowiązania i spłacić raty na czas. Co wtedy? Jedną z możliwych opcji jest porozumienie się w tej sprawie z bankiem, w którym zaciągnęliśmy kredyt, ale nie zawsze taka rozmowa przynosi skutki. Pozostaje wtedy przenieść kredyt do innego banku, w którym zostanie on rozłożony na mniejsze raty.
 

Kiedy jeszcze warto zdecydować się na przeniesienie kredytu?

Przeniesienie kredytu do innego banku to krok, który warto podjąć również w kilku innych sytuacjach. To rozwiązanie, które na pewno się sprawdzi, gdybyś chciał:

- zamienić wiele rat na jedną,

- obniżyć koszt całkowity zobowiązań kredytowych,

- uniknąć zaciągania kolejnych pożyczek na spłatę wcześniejszych,

- zerwać współpracę z instytucją, która nie spełnia Twoich oczekiwań.
 

Sposoby przenoszenia kredytów

Kredyty gotówkowe można przenieść na dwa różne sposoby.

O ile wartość wszystkich Twoich kredytów nie przekracza sumy 200 tys. zł, skorzystaj z dostępnych w internecie kalkulatorów kredytu konsolidacyjnego, które pozwolą Ci oszacować ratę nowego kredytu. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymasz niższą ratę, a uzyskane w ten sposób środki będziesz mógł przeznaczyć na coś innego.

A jaki jest drugi sposób? Zaciągnij nowy kredyt gotówkowy w banku i spłać za uzyskaną w ten sposób gotówkę wszystkie swoje dotychczasowe zobowiązania. W tym przypadku również przychodzą z pomocą dostępne w internecie kalkulatory.
 

Dwa zaprezentowane powyżej sposoby pozwalają uniknąć pętli zadłużenia i uporać się ze wszystkimi problemami finansowymi.