Jak znaleźć tani kredyt hipoteczny?

Jak znaleźć tani kredyt hipoteczny?

Na kredyt hipoteczny decyduje się coraz więcej osób. Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na bardzo wysokie ceny mieszkań, których nie można kupić, nie zaciągając kredytu. Warto więc wiedzieć, gdzie można znaleźć tani kredyt hipoteczny.

Postaramy się tutaj przedstawić najlepsze sposoby na to, jak znaleźć tani kredyt hipoteczny.

 

Który najlepszy?

Banki wymyślają coraz to nowe promocje, które mają za zadanie przekonać nas do wzięcia kredytu właśnie u nich. A to niskie oprocentowanie, mniejsze raty, bonusy. Jednak co musimy wiedzieć, aby móc wziąć naprawdę tani kredyt hipoteczny?

Na początek warto zapoznać się z rankingami kredytów hipotecznych, które można znaleźć na rożnych portalach finansowych. Takie rankingi rzucają pewne światło na to, który bank oferuje najlepsze pożyczki hipoteczne, jednak musimy pamiętać o tym, że bank każdego z nas będzie traktować indywidualnie i każdy może dostać inne warunki.

Do czynników, które mają duży wpływ na łączną wartość kosztów kredytu hipotecznego, należą: oprocentowanie, marża, prowizja i ewentualnie ubezpieczenie. Wpływ na cenę kredytu ma również okres kredytowania, no i oczywiście to, ile pożyczamy.

Obecnie nie dostaniemy już kredytu hipotecznego na 100% wartości nieruchomości, ale jeszcze kilka lat temu było to możliwe. Dlatego też musimy być gotowi na to, że czeka nas wpłacenie wkładu własnego, który wynosi między 10 a 20 procent.

Kiedy już poszukujemy kredytu hipotecznego i sprawdziliśmy oferty banków oraz rankingi, warto skorzystać z czegoś takiego jak kalkulator pożyczki hipotecznej. Takie kalkulatory pozwalają nam sprawdzić, ile kosztować będzie nasz kredyt. W przypadku kalkulatora pożyczek hipotecznych podajemy takie wartości jak: kwota kredytu, wartość nieruchomości, cel, okres kredytowania, wiek oraz rodzaj rat. Kalkulator pożyczek hipotecznych oblicza za nas wysokość raty, marży, prowizji czy RRSO w danym banku.

 

Czy tani kredyt hipoteczny jest możliwy?

Tak naprawdę jednak żaden kredyt hipoteczny nie będzie „tani”. Możemy jednak szukać jak najkorzystniejszych ofert i nie przepłacać. Taki sam kredyt w różnych bankach będzie nas kosztować mniej bądź więcej. Nie warto też opierać się na doświadczeniach znajomych. Pamiętajmy, że bank zawsze podchodzi indywidualnie do klienta.