Jaki kredyt dla zadłużonych?

Jaki kredyt dla zadłużonych?

„Mam długi, a potrzebuję kolejnego kredytu”… to trudna sytuacja, ale wcale nie rzadka. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji – od kredytów konsolidacyjnych po kredyt na dowód bez zaświadczeń.

Bezpieczne rozwiązanie

Kredyt konsolidacyjny to stosunkowo bezpieczny kredyt dla zadłużonych. Łączy wszystkie kwoty zadłużenia w jedną i pozwala płacić jedną ratę. W dodatku rata ta jest niższa niż suma poszczególnych rat, które płaciliśmy wcześniej. Ponadto po spłacie całej kwoty zadłużenia pieniądze z kredytu konsolidacyjnego możemy przeznaczyć na dowolny cel. Wadą tego rozwiązania jest to, że kredyt konsolidacyjny na duże kwoty zazwyczaj wymaga zabezpieczenia hipoteką, a rozłożenie spłaty na dłuższy okres powoduje znaczny nieraz wzrost kwoty, którą musimy spłacić. Jednak nie ma przeszkód, aby kredyt konsolidacyjny służył jako kredyt dla zadłużonych.

 

Kredyt na dowód bez zaświadczeń, chwilówka, pożyczka społeczna?

Jeśli nasza kondycja finansowa budzi zastrzeżenia banku i mamy kłopoty z uzyskaniem kolejnego kredytu, możemy udać się do innych instytucji udzielających pożyczek. W instytucjach pozabankowych z łatwością dostaniemy kredyt na dowód bez zaświadczeń.

Taka pożyczka jest zazwyczaj wysoko oprocentowana, ale może służyć jako kredyt dla zadłużonych.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki społecznościowej, na specjalnie do tego przeznaczonym portalu. Pożyczki takie są jednak obciążone sporym ryzykiem.

Pożyczki z instytucji pozabankowych oraz pożyczki społecznościowe są zazwyczaj dużo droższe niż bankowe. Oprocentowanie jest w nich dużo wyższe, ale nie wymagają ani zdolności kredytowej, ani zaświadczeń. Pamiętajmy tylko, żeby traktować takie pożyczki jako rozwiązanie na specjalne okazje. Branie kredytu, żeby spłacić raty innych kredytów może prowadzić do tzw. spirali kredytowej, która może być drogą do niewypłacalności. Kredyt na dowód bez zaświadczeń na pierwszy rzut oka wydaje się wygodnym rozwiązaniem, ale zanim podpiszemy zobowiązanie, rozważmy wszystkie za i przeciw.