Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Kalkulator zdolności kredytowej

Kalkulator zdolności kredytowej

Kalkulator zdolności kredytowej

Chcesz zawnioskować o kredyt gotówkowy, ale nie jesteś pewien, czy go otrzymasz? Zastanawiasz się, co ma wpływ na uzyskanie pozytywnej decyzji i czy warto w ogóle składać wniosek? Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej.

Historia kredytowa

Otóż wpływ na ostateczną decyzję banku ma kilka parametrów. Po pierwsze, istotna jest bez wątpienia nasza historia kredytowa. Co to jest? To zestawienie pokazujące, jak sumiennie spłacaliśmy wcześniejsze kredyty oraz jak sumiennie spłacamy kredyty obecne. Bank sprawdza historię kredytową, wysyłając zapytanie o nasze dane do BIK (Biuro Informacji Kredytowej). BIK to instytucja powołana właśnie w celu gromadzenia i przetwarzania oraz udostępniania upoważnionym podmiotom kredytowym informacji na temat historii kredytowej osób składających wniosek. Każdorazowo zgodę na takie sprawdzenie musimy wyrazić we wniosku własnoręcznym podpisem.

 

Zdolność kredytowa

Drugim bardzo istotnym elementem branym pod uwagę przy ocenie naszej aplikacji jest fakt posiadania (lub nieposiadania) zdolności kredytowej. Czym jest zdolność kredytowa? Najogólniej rzecz ujmując, jest to zdolność (w ocenie potencjalnego kredytodawcy) do spłaty wnioskowanego zobowiązania przez kredytobiorcę, który stara się o kredyt. Co ma wpływ na zdolność kredytową? Na pewno wysokość osiąganych zarobków (im wyższe, tym lepiej) oraz ilość aktywnych zobowiązań kredytowych (im mniej, tym lepiej). Relacja zarobków do zobowiązań pozwala oszacować zdolność kredytową. Jeśli chcemy mieć pewność, czy warto w ogóle składać wniosek, możemy szybko policzyć swoją zdolność, korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej dostępnego w internecie. Wpisując podstawowe dane w poszczególne pola formularza, mechanizm samodzielnie wyliczy, czy posiadamy zdolność kredytową. Oczywiście nie oznacza to od razu pozytywnej decyzji, ale pomoże określić mniej więcej szanse na jej otrzymanie.

Oba wspomniane parametry (zdolność oraz historia kredytowa) mają kluczowe znaczenie dla zaakceptowania wniosku przez bank. Jeśli w tej materii jest wszystko ok, to z pozytywną decyzją również nie powinno być żadnego problemu. Szanse na powodzenie można zwiększyć, składając np. wniosek w banku, do którego wpływa wynagrodzenie. Banki preferują bowiem klientów, z którymi mają już jakieś pozytywne relacje, a regularne wpływy na konto można bez wątpienia do takich zaliczyć. Generalnie jednak należy po prostu porównać kilka ofert i wybrać tą z najniższym rzeczywistym oprocentowaniem.

W artykule korzystano z http://hipotekaodpodstaw.pl/kalkulator-zdolnosci-kredytowej/