Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Kredyt firmowy – jak wybrać najlepszą opcję dla swojej firmy?

Kredyt firmowy – jak wybrać najlepszą opcję dla swojej firmy?

Kredyt firmowy – jak wybrać najlepszą opcję dla swojej firmy?

Każda firma do płynnej pracy i rozwoju potrzebuje inwestycji. Czasami zdarza się tak, że aby osiągnąć spodziewane zyski, trzeba najpierw sporo zainwestować w działalność. Rozwiązaniem takiej sytuacji są kredyty firmowe.

Jak wybrać kredyt firmowy?

Wybierając ofertę odpowiednią do naszych potrzeb, musimy pamiętać, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: „który kredyt firmowy jest najlepszy?”. Każda firma dysponuje innymi zasobami, ma inną kondycję finansową i inne potrzeby. Zatem kredyty firmowe najrozsądniej jest wybierać indywidualnie i dobierać oferty niemal „skrojone na miarę”.

Na początek warto skorzystać z wyszukiwarki i internetowych porównywarek. Za pomocą tych narzędzi szybko zorientujemy się, gdzie znajdziemy odpowiedni kredyt.

Kiedy już wstępnie wybierzemy kilka interesujących nas ofert, musimy je porównać bardziej szczegółowo. Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na faktyczną cenę pożyczki, na którą składają się oprocentowanie kredytu oraz marża, którą możemy negocjować. Warto starannie przeanalizować wysokość wszystkich opłat – zarówno tych stałych, jak i jednorazowych. Kredyty firmowe zazwyczaj są udzielane na lepszych warunkach niż kredyty konsumpcyjne. Uzbrojeni w tę wiedzę, możemy umówić się na spotkanie z doradcą wybranego banku. Umówić możemy się telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej banku.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt inwestycyjny?

Starając się o kredyt inwestycyjny, musimy liczyć się z koniecznością wniesienia wkładu własnego oraz wymogiem odpowiedniego zabezpieczenia. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy kredyt firmowy ma być udzielony na dużą kwotę.

Poza tym kiedy planujemy zaciągnąć kredyt inwestycyjny, musimy przygotować szczegółowy biznesplan dotyczący inwestycji, który przedstawimy w banku. Do biznesplanu warto dołączyć szacowany koszt inwestycji, termin realizacji, szacowany wzrost obrotów i przewidywane zyski, które mamy uzyskać dzięki pożyczce. Należy też zwrócić uwagę na okres kredytowania oraz na to, czy bank przewiduje sytuację, że spłacimy wcześniej nasz kredyt inwestycyjny.