Kredyt hipoteczny PKO: oprocentowanie, raty, koszty

Kredyt hipoteczny PKO: oprocentowanie, raty, koszty

Bank PKO BP to z pewnością jeden z najbardziej poważanych banków na polskim rynku. W swojej ofercie posiada on wiele atrakcyjnych produktów bankowych. Wiele z nich zasługuje na uwagę. Warto wspomnieć, że kredyt hipoteczny PKO był wielokrotnie nagradzany w rankingu Złoty Bankier.

Dziś więc weźmiemy pod lupę właśnie kredyt w PKO, omówimy zasady jego przyznania, koszty oraz oprocentowanie kredytu hipotecznego.

 

Rata, koszty i oprocentowanie kredytu

Oferowane kredyty hipoteczne mogą być spłacane na jeden z dwóch sposobów. Jest to sprawdzona formuła, która jest wykorzystywana w większości instytucji finansowych. Raty bowiem mogą być malejące lub mieć stałą wysokość.

Gdy wybierzemy pierwszy wariant, zaciągnięty kredyt w PKO będzie dla nas coraz mniejszym obciążeniem. Gdy będziemy zbliżać się do zakończenia okresu kredytowania, raty ulegną znacznemu obniżeniu.

Z kolei stała wysokość rat gwarantuje niezmienną wysokość miesięcznej spłaty. To, co może Państwa zainteresować, to fakt, że można zmienić zasady obliczania rat w trakcie jego trwania. Gdy okaże się, że chcielibyśmy przejść na inny tryb spłat, nie będzie z tym problemu. Dla osób niezdecydowanych kredyt w PKO to dobre rozwiązanie.

 

Wymagania

Kredyt hipoteczny PKO Własny Kąt umożliwia rozciągnięcie okresu kredytowania aż na 35 lat. W związku z tym koszt oraz oprocentowanie kredytu hipotecznego ulega wahaniom. W niektórych przypadkach bank nie wymaga odpisu z księgi wieczystej. Ułatwi to z pewnością procedurę zaciągnięcia zobowiązania.

 

Jak pokazują obliczenia wykonane za pomocą kalkulatorów kredytowych, oprocentowanie kredytu hipotecznego może znacznie różnić się w poszczególnych ofertach. Biorąc pod uwagę plusy i minusy wielu ofert, kredyt hipoteczny PKO cały czas wydaje się dość atrakcyjnym rozwiązaniem. Warto rozważyć go w momencie, gdy podejmiemy decyzję o zaciągnięciu kredytu hipotecznego.