Kredyt konsolidacyjny PKO: warunki, charakterystyka

Kredyt konsolidacyjny PKO: warunki, charakterystyka

Pożyczka konsolidacyjna to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które mają wielu wierzycieli i powoli zaczynają mieć problemy ze spłatą należności. Zamiana wielu rat na jedną, i to niższą, może nam zdecydowanie pomóc i odciążyć nieco domowy budżet.

Konsolidacja wydłuży co prawda nieco czas spłaty, ale niekiedy jest najlepszym wyjściem. Warto jednak poświęcić nieco czasu i poszukać najkorzystniejszej oferty kredytowej, która pozwoli nam zaciągnąć kredyt na dobrych warunkach. Nie powinno być z tym problemu, gdyż niemal każdy bank oferuje kredyt konsolidacyjny. PKO również posiada go w swojej ofercie i to właśnie ten kredyt postaramy się omówić.

 

Nieco szczegółów

Kredyt konsolidacyjny PKO to rozwiązanie najchętniej wybierane w Polsce. Wynika to z faktu, iż PKO jest największym bankiem i posiada ogromną ilość rachunków osobistych. Również wzrost popularności tego typu rozwiązań sprawia, że konsolidacja jest coraz częściej wybierana przez osoby zadłużone. Pożyczka konsolidacyjna w banku PKO udzielana jest na dość przejrzystych warunkach. Jej cel to oczywiście spłata innych kredytów i debetów, ale 25% kwoty kredytu może zostać przeznaczone na inne cele. Kwota, jaką zaoferować nam może bank, to maksymalnie 120 tysięcy złotych, natomiast okres spłaty ustalany jest indywidualnie, jednak nie może przekroczyć 10 lat. Konsolidacja w PKO pozwala również na zawieszenie spłaty jednej raty w ciągu roku. Plusem jest również brak minimalnej kwoty kredytu.

 

Dla kogo?

Kredyt konsolidacyjny PKO jest tak naprawdę dla wszystkich. Bank nie wymaga otwarcia rachunku osobistego, a więc nie musimy być klientami banku, by ubiegać się o kredyt w nim. Pożyczka konsolidacyjna rozłożona na 10 lat (choć oczywiście można wybrać krótszy okres spłaty) nie będzie dużym obciążeniem i z pewnością pozwoli wyjść na prostą. Kwota maksymalna kredytu jest wysoka, tak więc większość klientów powinna być zadowolona. Pamiętajmy o regularnej spłacie, a wszystko ułoży się po naszej myśli.