Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Kredyt na firmę: pożyczka prywatna czy bankowa?

Kredyt na firmę: pożyczka prywatna czy bankowa?

Kredyt na firmę: pożyczka prywatna czy bankowa?

Gdy jako przedsiębiorca staniesz przed koniecznością zaciągnięcia pożyczki na rozwój swojej firmy, możesz napotkać pewne trudności. Często zdarza się, że kredyt na firmę udzielany przez banki jest dość trudno uzyskać. Dotyczy to szczególnie małych przedsiębiorców, rozpoczynających swoją działalność.

Oferta prywatna

Poszukując środków finansowych na prowadzenie działalności gospodarczej, warto rozważyć zaciągnięcie zobowiązania u podmiotów prywatnych spoza sektora bankowego. Pożyczka prywatna daje możliwość dużej elastyczności, szczególnie w kontekście ustalenia zasad jej przyznania, kosztów oraz warunków spłaty zadłużenia.

 

Dodatkowym atutem jest możliwość wliczenia odsetek od kredytu w koszty uzyskania przychodu. W przypadku pożyczki prywatnej jest to często możliwe. Gdy dokonamy odpowiedniego wpisania w koszty wydatków, dotyczących zaciągniętego kredytu, może okazać się, że warunki, jakie oferuje pożyczka prywatna, są naprawdę atrakcyjne.

 

Banki

Chcąc zaciągnąć kredyt na firmę, będziemy mogli również przebierać w ofertach wielu banków. Jest ona dostosowana do potrzeb przedsiębiorstw z niemal wszystkich sektorów. Problem może pojawić się wówczas, gdy firma wykazuje stratę. Bank bowiem może uznać takiego wnioskodawcę za podmiot wysokiego ryzyka i odmówić przyznania kredytu. Dla takich firm zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się pożyczka prywatna.

 

Każda działalność wymaga nieustannego rozwoju i dążenia do realizacji założonych celów. Często to właśnie kredyt na firmę daje taką możliwość. Pamiętajmy jednak cały czas o tym, że istnieje wiele regulacji i standardów, którymi kierują się podmioty przyznające pożyczki. W przypadku przedsiębiorstw cała procedura może być ułatwiona, gdyż niektóre z rekomendacji dla banków dotyczą jedynie osób fizycznych. Przed wzięciem na swoje barki zobowiązania, zorientuj się dokładnie w ofercie pożyczek udzielanych przez sektor prywatny, jak i bankowy. Jesteśmy pewni, że znajdziesz coś dla siebie.