Kredyty pozabankowe: warunki szybkiej pożyczki gotówkowej

Kredyty pozabankowe: warunki szybkiej pożyczki gotówkowej

Pożyczki gotówkowe to najczęściej wybierana usługa kredytowa na rynku. Nie pociągają za sobą wielu formalności, w krótkim czasie pozwalają zdobyć pieniądze. Banki zalewają nas ofertami, nic tylko wybierać te najkorzystniejsze. Ale istnieje jeszcze rynek, na którym oferowane są kredyty pozabankowe.

Instytucje pozabankowe, tak zwane parabanki, oferują najszybsze pożyczki gotówkowe, bez formalności, załatwiane przez internet i bez potrzeby przedkładania jakichkolwiek zaświadczeń. Pożyczka gotówkowa w takim wydaniu to naprawdę pomocny instrument finansowy, z którego skorzysta niejedna osoba potrzebująca zastrzyku dodatkowej gotówki.

 

Warunki pożyczki

Pożyczki gotówkowe oferowane przez sektor pozabankowy przyznawane są bez większych trudności. Należy jedynie podać swoje dane osobowe, niekiedy złożyć również zaświadczenie o zarobkach oraz wykonać przelew na symboliczną kwotę (przeważnie 1 złoty lub 1 grosz), który ma celu potwierdzić wprowadzone uprzednio informacje Po wykonaniu tych wszystkich czynności pozostaje jedynie czekać na decyzję pożyczkodawcy. Jeśli okaże się przychylna, kredytową swoich potencjalnych klientów (głównie w BIKu i KRD, ale nie tylko), ale nawet jeśli ci mieli w przeszłości problemy ze spłatą zobowiązań, nie oznacza to, że pożyczka gotówkowa jest dla nich instrumentem niedostępnym. Oczywiście zmniejszona może zostać kwota podwyżki lub skrócony okres kredytowania. W zamian za tak liberalne podejście przy weryfikowaniu pożyczkobiorców trzeba zapłacić więcej, gdyż pożyczki pozabankowe są z reguły dużo droższe niż ich bankowe odpowiedniki.

 

Jak wygląda spłata?

Pożyczka gotówkowa zostanie przelana na konto pożyczkobiorcy w bardzo szybkim tempie. Duża część parabanków sprawdza historię Kredyty pozabankowe spłacane są według harmonogramu, na który musimy się zgodzić podczas podpisywania umowy. Musimy pamiętać, by nie spóźniać się ze spłatą, gdyż kary umowne i karne odsetki są bardzo wysokie i mogą przewyższyć koszt całej pożyczki. Jeśli jednak zdarzy nam się problem ze spłatą, warto od razu skontaktować się z pożyczkodawcą, być może wspólnie uda się znaleźć jakieś rozwiązanie. Jak widać, warunki, na jakich udzielane są kredyty pozabankowe, nie są zbyt rygorystyczne, pamiętajmy jednak, że mimo łatwości, z jaką można taką pożyczkę uzyskać, jej spłata bywa zazwyczaj o wiele trudniejsza.