Pozabankowy kredyt na oświadczenie – na czym to polega?

Pozabankowy kredyt na oświadczenie – na czym to polega?

Ostatnimi czasy głośno jest o wszelkich instytucjach pozabankowych, które oferują, np. kredyty na oświadczenie. Kredyt pozabankowy na oświadczenie to bardzo korzystna oferta dla osób, które nie mogą dostać takiego kredytu w banku.

Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych zaświadczeń, a jedynie oświadczenia o dochodach.

 

Ale o co chodzi?

Kredyt na oświadczenie: brzmi to naprawdę kusząco. Otóż aby wziąć taki kredyt, jedyne, czego potrzebujemy, to oświadczenie o zarobkach. Nie musimy udokumentować wysokości naszej pensji czy potwierdzić miejsca zatrudnienia okazaniem umowy. Brzmi nieźle, prawda? Jednak kredyty na oświadczenie, które możemy dostać w bankach, nie są obecnie takie łatwe do zaciągnięcia. Banki zaostrzyły procedury dotyczące takich kredytów i teraz trudno jest dostać kredyt na oświadczenie w banku.

Z pomocą przychodzą jednak instytucje pozabankowe, czyli tzw. parabanki. Kredyt pozabankowy na oświadczenie jest o wiele łatwiejszy do otrzymania i faktycznie działa tak, jak miały działać te kredyty od początku. Jedyne, czego potrzebujemy, aby otrzymać kredyt pozabankowy, naprawdę wymagane jest od nas jedynie oświadczenie o dochodach, bez żadnej dodatkowej dokumentacji.

Oczywiście, jak zawsze, jest jakieś ale. Kredyty na oświadczenie zazwyczaj obarczone są dosyć wysokim oprocentowaniem. O wiele wyższym niż normalny kredyt. Jednak największą ich zaletą jest to, że nie musimy udowadniać tego, że pracujemy i mamy dochód oraz tego, że nie widniejemy w którymś z krajowych rejestrów.

 

Kredyt na oświadczenie – czy warto?

Kredyt na oświadczenie to na pewno oferta skierowana do konkretnych klientów. Nie każdy będzie potrzebował takiego kredytu. Jak wiadomo, żeby otrzymać jak najkorzystniejsze warunki kredytu, najlepiej udać się w tej sprawie do banku. Jeśli jednak wiesz, że bank może nie przyznać ci kredytu na oświadczenie, a co dopiero innego kredytu, może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem?