Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach – rozwiązanie dla zadłużonych?

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach – rozwiązanie dla zadłużonych?

Osoby zadłużone, które z różnych względów nie są w stanie spłacać dłużej swoich zobowiązań, często szukają wyjścia z sytuacji w kolejnych pożyczkach. Z reguły są to pożyczki bez zaświadczeń o dochodach, gdyż osoby te tylko na takie pożyczki mogą liczyć.

Na rynku pozabankowym istnieje kilkanaście firm, które udzielają pożyczek osobom zadłużonym bez większych problemów. Czy pomoc takich firm jest dogodnym rozwiązaniem czy może kolejnym kłopotem, który zrzucamy sobie na głowę? Spróbujemy na to pytanie odpowiedzieć w poniższym artykule.

 

Pożyczki dla zadłużonych

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych to nic innego jak zwykłe pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Nie stanowią one osobnego produktu finansowego, przeznaczonego jedynie dla osób mających problemy ze spłatą swoich zobowiązań, chociaż najczęściej to właśnie takie osoby je zaciągają. Znajdziemy je jedynie w sektorze pozabankowym, gdyż banki sprawdzają zdolność kredytową potencjalnych klientów. Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach są droższe niż te, których udziela się po sprawdzeniu historii kredytowej klienta i zażądaniu od niego odpowiednich zaświadczeń. Musimy również zdecydować się na firmę, które nie sprawdza żadnych rejestrów dłużników, takich jak BIK czy KRD, gdyż w przeciwnym wypadku nie otrzymamy pożyczki. Oprócz tego, że pożyczki takie są droższe, to ich kwota jest zdecydowanie mniejsza, a okres spłaty krótszy. Pamiętajmy również, że opóźnienia w spłacie równoznaczne są z dużymi karami pieniężnymi.

 

Czy to faktycznie dobre rozwiązanie?

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych pozornie mogą wydawać się dobrym rozwiązaniem. Ale czy zaciąganie kolejnej pożyczki, by spłacić poprzednią, ma sens? Tworzymy sobie tylko kolejne długi, które będziemy musieli spłacić, a każda kolejna pożyczka musi być wyższa, by pokryć również odsetki pożyczki poprzedniej. Jest to błędne koło. Lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie planu naprawczego, ograniczenie wydatków i próba wyjścia na prostą. Na pewno nie pomogą w tym kolejne pożyczki.