Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Pożyczka hipoteczna: warunki, raty, koszt

Pożyczka hipoteczna: warunki, raty, koszt

Pożyczka hipoteczna: warunki, raty, koszt

Czy zastanawiałeś się, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową? Nieważne, na co potrzebne są Ci środki finansowe. Prostym sposobem na uzyskanie pożyczki na atrakcyjnych warunkach jest zaciągnięcie pożyczki hipotecznej. Ale czym ona tak naprawdę jest?

Dla kogo?

Pożyczka hipoteczna udzielana jest na dowolny cel, jednakże z jednym wyjątkiem. Środki z niej pochodzące nie mogą zostać przeznaczone na finansowanie działalności gospodarczej. Oznacza to, że w dużej mierze tą formą wsparcia finansowego powinny szczególnie zainteresować się osoby fizyczne.

Kolejnym ważnym elementem są formalności. Uzyskanie pożyczki hipotecznej jest możliwe po ustanowieniu hipoteki na nieruchomości. To z kolei wymaga aktualizacji wpisu w księdze wieczystej, gdyż pożyczkodawca musi zostać do niej dopisany. Sprawić to może, że procedura okaże się stosunkowo długotrwała. Kolejnym wymogiem jest konieczność uzyskiwania stałych dochodów – stanowią one dodatkowe zabezpieczenie banku.

 

Koszt pożyczki

Pożyczka hipoteczna charakteryzuje się niskim kosztem w porównaniu do różnego rodzaju kredytów. O ile rata kredytu hipotecznego, przeznaczonego na wkład w nieruchomość, może okazać się wygórowana, to gdy zdecydujemy się na pożyczkę hipoteczną, problem ten ulega znacznemu umniejszeniu. Z czego więc składa się rata kredytu hipotecznego? Oczywiście zawsze będzie to prowizja, oprocentowanie oraz kapitał. O ile prowizja banku może wynosić do kilku procent, to oprocentowanie, które oferuje dany bank, może znacząco się różnić. Powinniśmy więc dokładnie rozważyć wszelkie możliwości przed zastawieniem hipoteki na swoją nieruchomość.

Zaciągnięcie zobowiązania finansowego to w każdym przypadku dodatkowe obciążenie dla naszego budżetu. Nieważne, czy jest to pożyczka hipoteczna, rata kredytu hipotecznego, czy fundusze z innego źródła – wierzyciel musi otrzymać pożyczone pieniądze, wraz z nawiązką. Rozsądnie dobrana oferta pozwoli Ci pozyskać dodatkowe fundusze, wyłącznie dzięki zastawieniu posiadanej nieruchomości.