Pożyczka od ręki – czy kredyty gotówkowe bez zaświadczeń są bezpieczne?

Pożyczka od ręki – czy kredyty gotówkowe bez zaświadczeń są bezpieczne?

Wśród pożyczko- i kredytobiorców utarło się przekonanie, że banki są bardziej godne zaufania niż prywatne firmy. Mimo to jednak kredyty gotówkowe bez zaświadczeń zyskują sobie coraz większą popularność, choć nierzadko uważane są za gorszą opcję w stosunku do kredytów bankowych.

Z czego to wynika?

Prawdopodobnie jednym z najbardziej istotnych czynników wpływających na popularność, którą cieszą się pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń, jest fakt, że nie pociągają one za sobą żadnych niemal formalności. Z reguły decyzja o przyznaniu pożyczki zapada jeszcze tego samego dnia, w którym został złożony wniosek, czasem nawet po kilku zaledwie minutach. W banku nie ma takiej możliwości. Taka pozabankowa pożyczka od ręki pozwala więc zaoszczędzić sporo czasu. I to ma również swoje plusy. Bo gdy już ktoś decyduje się na taką pożyczkę, to pod naciskiem doraźnych okoliczności, które nie pozostawiają czasu na długie i zawiłe procedury weryfikacyjne.

Pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń są bezpieczne

Ale tylko pod warunkiem, że korzystamy z usług firm sprawdzonych i wiarygodnych. Nie należy brać pożyczki od ręki z firmy X, o której nie możemy znaleźć w sieci żadnych informacji. Firmy działające na rynku długo mają to do siebie, że na pewno znajdziemy w internecie na ich temat jakieś opinie. Zaciągnięcie kredytu gotówkowego bez zaświadczeń w firmie o wątpliwej renomie może okazać się dużym błędem.

Dane kontaktowe, wpisy na forach czy w mediach społecznościowych mogą dostarczyć istotnych informacji o danym przedsiębiorstwie. Chodzi o takie informacje, które pomogą nam podjąć decyzję, czy warto skorzystać z konkretnej oferty. Wybierając pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń, trzeba więc zwracać uwagę na coś więcej niż tylko hasła promocyjne i marketingowe wabiki w rodzaju „najlepszej oferty na rynku”. Warto pamiętać: jeśli pożyczka od ręki, to tylko w sprawdzonej firmie. I najlepiej taka, o której wiemy, że będziemy w stanie spłacić ją na czas. W przeciwnym razie kredyty gotówkowe bez zaświadczeń mogą być ryzykowne i katastrofalne w skutkach.