Prywatne pożyczki – pozabankowe wsparcie finansowe

Prywatne pożyczki – pozabankowe wsparcie finansowe

Często zdarza się, że mamy problemy finansowe. Równie często zdarza się, że bank nie chce udzielić nam kredytu czy pożyczki. Wiele osób nie chce pożyczek pozabankowych od firm typu Provident, gdyż boją się oprocentowania lub innych rzeczy. Co w takim momencie możemy zrobić?

Z pomocą przychodzą prywatne pożyczki. Na czym to polega?

 

Co to jest prywatna pożyczka?

Prywatna pożyczka to pożyczka pozabankowa. Pożyczki pozabankowe przydzielane są przez przedsiębiorstwa tudzież instytucje niebędące bankami. Pożyczki prywatne udzielane są przez firmy i osoby prywatne chętnym pożyczkobiorcom. Różnica pomiędzy pożyczkami udzielanymi przez bank czy instytucje pozabankowe a pożyczkami prywatnymi jest taka, że w tym wypadku jest ona udzielana przez inwestora, który jest pożyczkobiorcą zainteresowany. Wymaga się również bezpośredniego kontaktu z inwestorem w celu podpisania umowy.

Pożyczki prywatne udzielane są bez sprawdzania BIK, KRD oraz innych rejestrów. Jest to dobre rozwiązanie dla osób z nieciekawą przeszłością kredytową oraz dla wszystkich tych, którym bank takiej pożyczki gotówkowej przyznać nie chce. Prywatne pożyczki zazwyczaj przekazywane są w formie gotówkowej zaraz po podpisaniu umowy przez strony.

Podpisanie umowy to ostatni etap. Większość inwestorów ogłasza się w prasie bądź w Internecie. Następnie następuje kontakt telefoniczny stron, po czym dochodzi do spotkania twarzą w twarz, podczas którego podpisana zostaje umowa oraz przekazane zostają pieniądze.

Ze wszystkich pożyczek ta pożyczka pozabankowa jest prawdopodobnie najbardziej opłacalna. Pomija się bowiem wszelkich pośredników. Poza tym zaletą jest również znajomość inwestora i pożyczkobiorcy, która prowadzić może do dużych negocjacji prywatnej pożyczki pod względem okresu spłaty czy oprocentowania.

 

Prywatna pożyczka – konkurencja dla banków?

W pewnych kwestiach i sytuacjach prywatne pożyczki mogą być konkurencją dla pożyczek udzielanych przez banki. Z pewnością można stwierdzić, że inne pożyczki pozabankowe zostają daleko w tyle za prywatnymi pożyczkami. Pożyczka pozabankowa zazwyczaj obarczona jest dość dużym oprocentowaniem. W przypadku prywatnej pożyczki tego oprocentowania może właściwie nie być. Oczywiście zanim zaciągniemy jakąkolwiek pożyczkę, warto przeanalizować wszelkie możliwe opcje. Nie podejmujcie decyzji pochopnie.