Ranking kredytów gotówkowych - marzec 2017

Ranking kredytów gotówkowych - marzec 2017

Nie wiesz, gdzie szukać najlepszej oferty kredytu gotówkowego? Boisz się, że skusisz się na ofertę, która powierzchownie wydaje się atrakcyjna, ale niesie ze sobą duże ryzyko? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najbardziej przystępnych kredytów gotówkowych na marzec 2017.

Kredyt gotówkowy to jeden z najbardziej popularnych produktów kredytowych. Dostać go można praktycznie od ręki, wystarczy odpowiednia zdolność kredytowa, dokument tożsamości oraz zaświadczenie o zarobkach. Kredyt gotówkowy można nie tylko dostać w placówce banku, niektóre instytucje finansowe oferują kredyty gotówkowe online. Pieniądze uzyskane w ten sposób można wydać na dowolny cel. Jest to ich zaleta, ale też wada. Dlaczego wada? Otóż kredyty bez zabezpieczenia są zazwyczaj o wiele droższe niż te z zabezpieczeniem. Odpowiednikiem kredytu gotówkowego z zabezpieczeniem byłaby pożyczka hipoteczna, jest ona jednak trudniej dostępna, no i przede wszystkim wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki. Jedną z największych zalet kredytów gotówkowych jest fakt, że możemy je otrzymać od ręki.

Ważnym kryterium przy wyborze kredytu gotówkowego jest roczna rzeczywista stopa procentowa, czyli RRSO – to ona, a nie oprocentowanie nominalne, najdokładniej wskazuje koszty, które w przyszłości poniesiemy. RRSO zawiera nie tylko oprocentowanie nominalne, ale też wszelkie inne koszty, takie jak: ubezpieczenia, prowizje, wizyta u doradcy itp. Dlatego kiedy porównujesz ze sobą oferty różnych banków, nie daj się nigdy skusić atrakcyjnemu oprocentowaniu nominalnemu.

Przejdziemy następnie do aktualnych ofert kredytów gotówkowych.

Porównamy poszczególne oferty z punktu widzenia poniższych parametrów:

  • kwota kredytu: 2000 złotych
  • okres kredytowania: 12 miesięcy

 

Darmowy kredyt w Getin Noble Bank

Oferta ta kierowana jest do osób, które nie posiadają aktualnie w Getin Noble Bank żadnego produktu. RRSO dla tej oferty wynosi 0,00%, oprocentowanie nominalne 0,00%, miesięczna rata – 166,67 złotych. Bank nie pobiera również żadnej prowizji, a ubezpieczenie kredytu nie jest wymagane.

 

Pożyczka gotówkowa w ING Banku Śląskim

Propozycja od ING jest również atrakcyjna. RRSO w ramach tego kredytu wynosi 9,37%, oprocentowanie nominalne 8,99%. Bank nie pobiera żadnej prowizji, nie domaga się również zabezpieczenia. Miesięczna rata przy 2000 złotych to 174,89 złotych. Maksymalny okres, na jaki można wziąć kredyt, wynosi 8 lat, a maksymalna kwota wynosi 160.000 złotych.

 

Nest Gotówka na Klik w Nest Bank

Kolejna bardzo dobra oferta, tym razem z Nest Banku. RRSO wynosi 11,46%, oprocentowanie nominalne 0%. Prowizja pobierana przez bank – 6%. Miesięczna rata przy kwocie 2000 złotych to 176,67 złotych. Ubezpieczenie nie jest wymagane. Kredyt jest w całości przyznawany przez internet.

 

Pożyczka 3, 2, 1 … start w Millenium Bank

Oferta ta kierowana jest do osób, które nie posiadają pożyczki gotówkowej w Banku Millenium ani nie posiadali jej w ciągu 12 miesięcy od dnia skorzystania z promocji. Oprocentowanie preferencyjne otrzymuje się dopiero po spełnieniu określonych warunków. RRSO dla tej oferty wynosi 14,09%, oprocentowanie nominalne 3%. Miesięczna rata przy ustalonych parametrach to 178,87 złotych.  Prowizja kredytu wynosi 2%, a ubezpieczenie kredytu 72 złote.  Klient zostaje powiadomiony o decyzji online.