Szybka pożyczka gotówkowa na oświadczenie - na czym polega umowa?

Szybka pożyczka gotówkowa na oświadczenie - na czym polega umowa?

Szybka pożyczka gotówkowa to łatwy i popularny sposób na podreperowanie budżetu. Z reguły ubiegamy się o nią przez internet, czas rozpatrzenia wniosku kredytowego wynosi kilkanaście minut, a pieniędzmi możemy się cieszyć chwilę później.

Świetnym dla konsumenta rozwiązaniem jest również pożyczka na oświadczenie, dzięki której bez zbędnych formalności otrzymamy dodatkowe środki. Oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety, nie ma produktów idealnych. Jakie wady posiada szybka pożyczka gotówkowa? Gdzie najlepiej się o nią ubiegać i przede wszystkim jak wygląda umowa pożyczki? Już tłumaczymy.

 

Czytamy umowę

Pożyczka na oświadczenie tak naprawdę różni się od klasycznej pożyczki tylko w jednym aspekcie. Pożyczkodawca nie wymaga od pożyczkobiorcy żadnych zaświadczeń o dochodach lub zatrudnieniu. Dzięki temu możemy w sposób łatwy i szybki uzyskać dodatkowe środki; ma to również znaczenie dla osób, które z różnych powodów nie mogą udokumentować swoich zarobków. Spisujemy jedynie oświadczenie, w którym podajemy informacje dotyczące swoich przychodów, składamy swój podpis i — to wszystko. Umowa wygląda tak samo jak w przypadku innych pożyczek gotówkowych: określa oprocentowanie, kwotę pożyczki, okres kredytowania oraz daty spłaty i kary umowne. Ważne, abyśmy zawsze dokładnie czytali umowę, gdyż niekiedy możemy natrafić na zapisy, które wygenerują dodatkowe koszty. Pamiętajmy, umowa pożyczki to lektura obowiązkowa.

 

Czy warto, a jeśli tak, to gdzie?

Szybka pożyczka gotówkowa to coś, czego nie powinniśmy się bać. Pozwala nam w bardzo krótkim czasie zdobyć dodatkowe środki bez zbędnych formalności, często nawet nie wychodząc z domu. Pamiętajmy jednak, że ma swoje wady. Jej oprocentowanie jest wyższe, kwoty, o które możemy wnioskować, są stosunkowo niewielkie, a każda zwłoka w spłacie powoduje, że naliczane są bardzo duże kary. Pożyczka na oświadczenie wymaga rozsądnego podejścia. Nie zaciągajmy jej pod wpływem spontanicznego impulsu, przemyślmy wszystko, a dopiero potem zacznijmy działać. Przede wszystkim weźmy pod uwagę wszystkie zapisy, które zawiera umowa pożyczki i zastanówmy się, czy nam odpowiadają. Tego rodzaju szybkie pożyczki bez problemu uzyskamy w bardzo wielu instytucjach pozabankowych, tak naprawdę wystarczy wpisać w internecie hasło „szybka pożyczka”, a od razu zostaniemy zalani odnośnikami do stron firm oferujących takie wsparcie finansowe.