Szybki kredyt bez zaświadczeń? Kredyt na dowód!

Szybki kredyt bez zaświadczeń? Kredyt na dowód!

Często zdarza się tak, że potrzebujemy zaciągnąć szybki kredyt, gdyż środki są nam potrzebne natychmiast. Problemem może się okazać potrzeba okazania zaświadczeń o zarobkach bądź zatrudnieniu. Z różnych powodów nie wszyscy są w stanie takie zaświadczenie zdobyć i okazać w banku.

Co wtedy zrobić, jak się zachować? Najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt na dowód.

 

Na czym to polega?

to produkt oferowany przez banki oraz instytucje parabankowe, które nazywają go pożyczką na dowód. Jest to rozwiązanie, które pozwala nam pozyskać dodatkowe środki finansowe bez okazywania jakichkolwiek zaświadczeń odnośnie do naszej pracy czy zarobków. Wystarczy jedynie przedłożyć dowód osobisty i napisać oświadczenie, w którym informujemy pożyczkodawcę o tym, jak wyglądają nasze miesięczne przychody. To wszystko, z reguły cała procedura trwa naprawdę krótko, stąd określenie „szybki kredyt”.

 

Gdzie wziąć?

Kredyt bez zaświadczeń możemy zaciągnąć w wielu punktach, które oferują pożyczki chwilówki oraz właśnie kredyt na dowód. Wystarczy odwiedzić oddział takiej firmy, na miejscu załatwimy wszystkie formalności. Również niektóre banki oferują takie rozwiązanie, jednak nie wszystkie i nie zawsze. Czasami są to okresowe promocje. Wiele osób uważa, że kredyt bez zaświadczeń lepiej załatwiać przez internet, gdyż trwa to jeszcze krócej, a my nawet nie musimy wychodzić z domu.

 

Minusy takiego rozwiązania

Niewątpliwym minusem jest oprocentowanie, które z reguły jest wyższe niż w innych produktach finansowych. Pożyczkodawca nie ma żadnego zabezpieczenia ani potwierdzenia, czy będziemy w stanie spłacić pożyczkę, stąd wyższa kwota, którą musimy za nią zapłacić. Szybki kredyt pozwala na zaciągnięcie niewielkich pożyczek, nie ma co liczyć na większe kwoty. Pamiętajmy również, by dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dodatkowymi opłatami, tak byśmy wiedzieli, jaki jest rzeczywisty koszt kredytu.