Szybkie pożyczki gotówkowe: jak sprawdzić rzetelność oferty?

Szybkie pożyczki gotówkowe: jak sprawdzić rzetelność oferty?

Często zdarza się, że potrzebujemy gotówki na jakiś cel. Banki prześcigają się w ofertach kredytów gotówkowych, jednak aby zaciągnąć tam pożyczkę, musimy mieć tzw. zdolność kredytową. Co więc zrobić, jeśli potrzebna jest nam gotówka, a bank nie przyzna nam pożyczki?

Parabanki — nowoczesne rozwiązanie

Szybkie pożyczki gotówkowe to coś, co w ostatnim czasie zdobywa sporą popularność. Gotówka jest potrzebna każdemu, jednak nie każdy ją ma. Czy warto zwrócić się do takiej instytucji po pomoc? Warto, ale pod kilkoma warunkami.

Pewnie nieraz słyszałeś o tym, że takie instytucje są nieuczciwe, oszukują klientów i żądają kwoty wyższej niż ta, którą im przydzieliły. Co do tej ostatniej kwestii, pokrywa się ona z rzeczywistością, gdyż większość firm oferujących szybkie pożyczki gotówkowe rzeczywiście ma ustalone niesamowite oprocentowanie. Jednak jeśli gotówka jest nam potrzebna i wiemy, że będziemy mogli oddać pieniądze w terminie, to warto zainteresować się ofertami takich firm.

Haczyk tkwi oczywiście w terminie spłaty. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż takie pożyczki gotówkowe zazwyczaj będą miały oprocentowanie zerowe lub bardzo niskie, jeśli spłacimy je w ustalonym czasie. Zazwyczaj jest to 30 dni. Jeśli jesteśmy pewni, że gotówka znajdzie się z powrotem u firmy udzielającej pożyczki w tym czasie, możemy zwrócić uwagę na kolejne aspekty.

Warto zwrócić uwagę na to, czy szybka pożyczka gotówkowa będzie wymagać dodatkowych zaświadczeń. W większości wypadków takie firmy, w przeciwieństwie do banków, nie wymagają niczego innego. Kolejną rzeczą, która powinna mieć wpływ na naszą decyzję, jest maksymalna wysokość kwoty, którą można pożyczyć. Zazwyczaj kwoty te wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jeśli jesteś zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Dłużników, musisz też zwrócić uwagę na to, czy dana szybka pożyczka gotówkowa wymaga weryfikacji. Tutaj może być już trudniej, gdyż większość firm nie pożycza osobom, które są w takich rejestrach widoczne.

Ostatecznie warto wiedzieć, jak szybko gotówka znajdzie się na naszym koncie. Tutaj akurat wszystkie firmy dokonują przelewu w ciągu godziny od udzielenia pożyczki.

 

Szybka pożyczka gotówkowa – czy jest niezbędna?

Mimo wszystko warto zastanowić się, czy gotówka jest nam aż tak potrzebna, że chcemy zadłużać się u takich firm. Jeśli chcemy uniknąć wysokiego oprocentowania lub opłat za prolongatę pożyczki, warto udać się do banku. Jednak jeśli jesteście pewni, że musicie skorzystać z oferty takiej firmy, poświęćcie chwilę na zapoznanie się ze szczegółami.