Szybkie pożyczki pozabankowe. Czy kredyt przez sms jest bezpieczny?

Szybkie pożyczki pozabankowe. Czy kredyt przez sms jest bezpieczny?

W dobie nowoczesnych technologii banki i inne instytucje kredytowe prześcigają się, aby wzięcie pożyczki było jak najszybsze i jak najłatwiejsze. Klienci już przyzwyczaili się do tego, że szybkie pożyczki pozabankowe można brać przez internet, ale pożyczka przez telefon to całkowita nowość.

Czy kredyt sms jest w ogóle bezpieczny?

Szybkie pożyczki pozabankowe to znak naszych czasów. Bez stresu, bez formalności, bez zbędnego stania w kolejkach. Składamy wniosek i w ciągu kilku chwil pieniądze znajdują się na naszym koncie. To nie wszystko! Jeśli chcemy pożyczyć stosunkowo niewielką kwotę, nie musimy uruchamiać nawet komputera – wystarczy telefon. Jako uwierzytelnienie i potwierdzenie swojej tożsamości wysyłamy weryfikacyjny sms i gotowe. Kredyt sms – to takie proste. Ale czy na pewno bezpieczne?

Wbrew pozorom, wzięcie pożyczki za pomocą smsa jest obwarowane pewnymi ograniczeniami, mającymi zapewnić bezpieczeństwo klientowi i potwierdzić jego wiarygodność. Zazwyczaj w wiadomości z wnioskiem o kredyt sms musimy podać swój numer PESEL, a wniosek jest uwzględniony dopiero po weryfikacji, czy numer jest zarejestrowany na nasze nazwisko. W związku z tym nikt nam nie udzieli pożyczki, jeśli napiszemy z telefonu na kartę.

Po wysłaniu sms- z wnioskiem, musimy czekać na sms zwrotny albo telefon od konsultanta, który wypyta nas o wszystkie potrzebne dane i umieści w formularzu. Tak wiec wbrew pozorom szybkości i łatwości, pożyczki przez telefon podlegają takiej samej procedurze weryfikacji jak wszystkie inne.

 

Dla kogo pożyczka przez smsa?

Szybkie pożyczki pozabankowe udzielane przez sms to rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują pieniędzy „na już” i nie mają dostępu do komputera. Firmy udzielające takich szybkich kredytów wiedzą, że klientowi najbardziej zależy na czasie, i robią wszystko, żeby usprawnić i przyspieszyć proces kredytowania. Jeśli znamy numer, pod który pisać i wiemy, co będzie nam potrzebne do weryfikacji, to faktycznie pożyczka przez sms będzie aktualnie najszybszą opcją.