Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/odreki/domains/odreki.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Tani kredyt gotówkowy online: na co warto uważać?

Tani kredyt gotówkowy online: na co warto uważać?

Tani kredyt gotówkowy online: na co warto uważać?

Wzięcie pożyczki w Internecie jest szybkie i proste. W sieci pojawia się mnóstwo ogłoszeń oferujących tani kredyt gotówkowy, i to w dodatku bez wychodzenia z domu. Na co warto zwrócić uwagę, żeby nie zawrzeć niekorzystnej dla siebie umowy, wybierając kredyt gotówkowy online?

Jak wybrać kredyt gotówkowy świadomie?

Po pierwsze, nie warto podejmować decyzji o kredycie, opierając się na reklamie telewizyjnej lub prasowej. Pamiętajmy, że reklama ma na celu pokazanie produktu jako czegoś bardzo atrakcyjnego. Zazwyczaj rzeczywistość okazuje się inna. Reklama przedstawia tylko dobre cechy produktu, przemilczając te złe.

Największą pułapką jest zaciąganie kredytów na szybko, bez zastanowienia. Często tak robimy z okazji świąt, wesel, komunii i innych wydarzeń wymagających większych wydatków. Wbrew pozorom takie pożyczki są bardzo drogie. Warto pamiętać, że święta są co roku i nie warto dla jednego prezentu podpisywać umowy kredytowej na kilka lat.

Przy wyborze odpowiedniego dla nas kredytu czeka na nas jeszcze jedna, największa pułapka. Często zdarza się, że pod wpływem reklamy oferującej tanie raty, kartę kredytową lub kredyt gotówkowy online, zamiast do banku, kierujemy się do parabanku lub instytucji pozabankowej. To bardzo niebezpieczne, gdyż oprocentowanie pożyczek w takich placówkach wielokrotnie przewyższa pożyczone kwoty oraz nie podlega żadnym regulacjom, którymi objęte są banki. Oznacza to, że spłacając kredyt gotówkowy, musimy oddać nawet 400% pożyczonej kwoty.

 

Tani kredyt gotówkowy – może okazać się drogi?

Spłacanie kredytu to nieraz zobowiązanie na wiele lat. Dlatego warto dobrze przemyśleć, gdzie zaciągniemy kredyt gotówkowy online.

Na początek trzeba sprawdzić, w jakiej walucie udzielana jest pożyczka. Jeżeli wybierzemy kredyt gotówkowy w innej monecie niż złotówka, musimy liczyć się z tym, że wysokość raty może ulec znacznej zmianie. Ogólna zasada jest taka, że pożyczkę powinniśmy brać w tej walucie, w której zarabiamy. Jeśli więc zarabiamy w złotówkach, to powinniśmy rozważać tylko kredyt gotówkowy w złotówkach.

Drugi, konieczny krok to dokładne sprawdzenie regulaminu pożyczki, jej dokładnych kosztów i marży banku. W tym celu warto skorzystać z internetowych porównywarek oraz kalkulatorów kredytowych.