Wybieramy najlepszy kredyt hipoteczny: porównanie ofert, kalkulator kredytowy

Wybieramy najlepszy kredyt hipoteczny: porównanie ofert, kalkulator kredytowy

Jak w gąszczu przeróżnych ofert kredytowych znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny? Decyzja o zaciągnięciu kredytu na 25 czy 30 lat jest jedną z najważniejszych w życiu, dlatego też nie należy jej podejmować pochopnie, bez namysłu.

Korzystaj z internetowych narzędzi

Jednym z przydatnych narzędzi, które mogą pomóc potencjalnym kredytobiorcom w dokonaniu wyboru, jest internetowy kalkulator.Kredyt hipoteczny, podobnie jak wiele innych typów kredytów, bardzo często charakteryzowany jest na stronach internetowych konkretnych banków w sposób zawiły i niezrozumiały dla przeciętnego zjadacza chleba. Trudno z tych mętnych charakterystyk wywnioskować, jaki jest rzeczywisty koszt tego instrumentu finansowego. Właśnie dlatego powstały wyżej wspomniane kalkulatory kredytowe.

W sieci dostępne są również tzw. porównywarki, które poprzez automatyczne zestawienie różnych ofert pozwalają użytkownikowi nabrać orientacji w chaosie różnych propozycji. Dzięki porównywarkom można sprawdzić, które banki oferują kredyt hipoteczny na najkorzystniejszych warunkach. Porównanie takie odbywa się ekspresowo i jest bardzo dokładne.

Oba wzmiankowane powyżej narzędzia od wielu lat cieszą się wśród internautów zaufaniem. Dzięki nim istotnie można w bardzo krótkim czasie znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny na rynku.

 

Przegląd ofert

Zacznijmy od porównywarek. Wystarczy, że w wyszukiwarce internetowej wpiszemy frazę „kredyt hipoteczny porównanie”. W wynikach wyszukiwania od razu wyświetli się niezliczona ilość odnośników prowadzących do stron wyposażonych w takie porównywarki. Wybierzmy którąś z nich i do dzieła. W poszczególnych polach wpisujemy podstawowe dane: kwotę kredytu oraz okres kredytowania. Po chwili w rankingu wyświetli się każdy dostępny kredyt hipoteczny. Porównanie jest z reguły precyzyjne i łatwe do odczytania. Różnice między poszczególnymi ofertami stają się od razu widoczne, dzięki czemu łatwiej będzie nam wybrać najlepszy kredyt hipoteczny.

 

Kalkulator kredytowy

Innym pomocnym narzędziem jest kalkulator kredytowy. Każdy kredyt hipoteczny ma kilka stałych, w skład których wchodzi nie tylko kwota kredytu i okres kredytowania, ale również oprocentowanie, rodzaj ubezpieczenia oraz typ rat (które mogą być równe bądź malejące). Wszystkie te stałe uwzględnia każdy wiarygodny i miarodajny kalkulator kredytowy. Jeśli tylko w specjalnie wyznaczone do tego miejsca wpiszemy odpowiednie dane, otrzymamy po chwili szczegółowe informacje dotyczące całkowitego kosztu kredytu oraz wysokości rat. Kredyt hipoteczny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem — jak każdy zresztą kredyt — dlatego zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto rozważyć różne wchodzące w grę możliwości.