Wybieramy najlepszy kredyt konsolidacyjny

Wybieramy najlepszy kredyt konsolidacyjny

Zamiast wielu różnych rat, w wielu różnych bankach, wygodniej jest płacić tylko jedną ratę. Właśnie w tym celu powstały kredyty konsolidacyjne. Służą one do spłaty innych zobowiązań, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by po spłacie całego zadłużenia resztę kwoty kredytu przeznaczyć na dowolny cel.

Konsolidacyjny czyli jaki?

Wśród kredytów konsolidacyjnych popularne są dwa rodzaje – kredyty konsolidacyjne gotówkowe oraz kredyty konsolidacyjne hipoteczne. Sami musimy wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny, który zaspokoi nasze potrzeby.

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny będzie dobrym wyborem, jeśli naszym głównym zadłużeniem jest kredyt hipoteczny na mieszkanie. Kredyt na mieszkanie oraz raty i inne mniejsze kredyty gotówkowe, np. związane z zakupem mebli i wyposażenia mieszkania, można połączyć w jedną spłatę.

Jeśli nie mamy kredytu mieszkaniowego, możemy przemyśleć gotówkowy kredyt konsolidacyjny. Można go otrzymać na mniejszą kwotę i na krótszy okres niż kredyt hipoteczny, ale nie wymaga zabezpieczenia.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny wybierzemy, zastanawiając się, czego dokładnie nam potrzeba, i dopasowując ofertę rynkową do indywidualnych potrzeb.

 

Kredyt konsolidacyjny – kalkulator zysków i strat

Konsolidowanie zadłużenia wydaje się kuszące. Zamiast kilku różnych rat możemy płacić jedną, i to w dodatku mniejszą niż wcześniej. Nic dziwnego, że kredyty konsolidacyjne są tak popularne. Jednak ich największa zaleta może się okazać pułapką. Mniejsze miesięczne spłaty oznaczają wydłużenie okresu kredytowania. A co za tym idzie – zwiększa się kwota odsetek. Niekiedy znacznie. Jeśli myślimy poważnie o kredycie konsolidacyjnym, musimy dokładnie policzyć, ile finalnie będziemy musieli oddać. Pomoże nam w tym kalkulator kredytowy. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „kredyt konsolidacyjny kalkulator” znajdziemy pomocne narzędzia. Kiedy wybierzemy interesujący nas kredyt konsolidacyjny, kalkulator policzy, ile będziemy musieli oddać wraz z odsetkami.